fbpx

31.12.2023

Lubisz odwiedzać Podhale? Chciałbyś wycisnąć z urlopu jak najwięcej? Lista atrakcji na Podhalu potrafi przyprawić o zawrót głowy. Ale przecież TY przyjechałeś na Podhale po to, by wycisnąć z niego jak najwięcej, prawda?

Kulig fasiągiem

Na malowniczych terenach Podhala, kuligi stanowią nieodłączny element zimowej tradycji. Jednakże, gdy biała pokrywa śnieżna nie jest obecna, a chęć korzystania z uroków kuligu nie gaśnie, pojawia się alternatywa w postaci kuligu z fasiągiem – konnym wozem.

Kulig fasiągiem Bukowina tatrzańska

Kulig fasiągiem Bukowina tatrzańska

Tradycyjny kulig saniami jest z pewnością niezapomnianym przeżyciem, ale kiedy natura nie obdarzy nas obfitą ilością śniegu, fasiąg pojawi się na scenie. Ten góralski wóz, jest pełen uroku, regionalnej tradycji i doskonale sprawdza się jako zastępstwo dla tradycyjnych sanek.

Podhalański kulig fasiągiem to nie tylko zamiennik w przypadku brakującego śniegu, ale również pojazd gwarantujący fantastyczne przeżycia, w którym doświadcza się niezwykłej atmosfery i radości, dzielenia tej wyjątkowej przygody z bliskimi.

Nie brak tu elementów rozrywki dla wszystkich grup wiekowych. Dla dorosłych, kulig z fasiągiem staje się okazją do wspólnego spędzenia czasu, cieszenia się krajobrazem za dnia oraz delektowania się regionalnymi smakołykami podczas wspólnego ogniska z pieczeniem kiełbasek.

Kulig fasiągiem Bukowina tatrzańska

Kulig fasiągiem Bukowina tatrzańska

Kulig fasiągiem Bukowina tatrzańska

Kuligi w Bukowinie Tatrzańskiej

Dla najmłodszych uczestników kulig fasiągiem to również prawdziwa gratka. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych kuligów, dzieci mogą cieszyć wspólnym przejazdem, a wóz jest zdecydowanie bardziej wygodnym dla maluchów środkiem transportu. Dodatkowym plusem jest fakt, że taki wóz jest zadaszony, dzięki czemu chroni przed ewentualnym deszczem czy wiatrem. Przejazd wozem konnym będzie dla dzieci prawdziwą przygodą, pełną ekscytujących wrażeń!

Kulig fasiągiem Bukowina tatrzańska

Kulig fasiągiem Bukowina tatrzańska

Atrakcje kuligu z fasiągiem nie ustępują tym z tradycyjnych kuligów saniami. W drodze można palić pochodnie, śpiewać i skorzystać ze wszystkich atrakcji, jak podczas tradycyjnego przejazdu saniami. Nocne ognisko pod gołym niebem będzie równie fantastyczne, jak wtedy, kiedy otacza nas śnieg. W naszych kuligowych pakietach czekają na was wyśmienite przekąski, gorąca herbata, grzaniec i cudowna atmosfera, jakiej można doświadczyć tylko na Podhalu!

Podsumowując, kulig na Podhalu z fasiągiem to nie tylko alternatywa dla tradycyjnych kuligów saniami, ale także wyjątkowe doświadczenie, które łączy w sobie tradycję, rozrywkę i przyjemność. Bez względu na obecność śniegu, ta forma kuligu na pewno pozostawi niezapomniane wspomnienia dla wszystkich uczestników, zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych.

Kulig fasiągiem Bukowina tatrzańska

Kulig fasiągiem Bukowina tatrzańska

Kulig fasiągiem Bukowina tatrzańska

Kulig fasiągiem Bukowina tatrzańska

Kulig fasiągiem Bukowina tatrzańska

Profesjonalnie i z pasją, sprawdź...

 • Opinia z Google: Polecam kulig saniami z Góraleczką profesjonalna firma z tradycjami kulig z ogniskiem swojską kiełbasą grzaniec a na koniec powrót z pochodniami i miłą niespodzianką. Dziękujemy .

  20.01.2021 / Aleksandra Munik

 • Od małego przyjeżdżałam na Podhale z rodzicami, którzy zawsze zabierali mnie na zimowy kulig. Do dziś pamiętam tą atmosferę i radość ze wspólnie spędzonego czasu.

  10.02.2021 / Ania Duda

Zobacz więcej

Aktualności z okolicy

Dowiedz się więcej o naszej okolicy, o ciekawych wydarzeniach i propozycjach spędzania wolnego czasu. Bukowina Tatrzańska i Podhale mają wiele do zaoferowania. Przejdź dalej i poznaj lepiej nasz region.

Partnerzy VIP

 • Apartamenty nad Potokiem
 • Grand Tatry
 • I Love Gmina Bukowina
 • Willa Szarotka logo
 • Domki u Skowytów logo
 • Na Rerie
 • Holy Berg
 • Hotel NAT
 • Góralskie Klimaty

logo-heymedia

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności.