fbpx

Musisz tego doświadczyć! Prawdziwy kulig w górach to spotkanie z przygodą wśród przepięknych widoków i góralskiej atmosfery. Wybierz naszą ofertę i zasmakuj prawdziwej przygody!

Historia kuligów na ziemiach polskich sięga już czasów XVI w. Wtedy była to jedna z najpopularniejszych form rozrywki. Korzystali z niej także najstarsi górale, nasi pradziadkowie i dziadkowie doskonale bawili się podczas wspólnych wypraw saniami i już wtedy proponowali taką rozrywkę odwiedzającym te strony turystom.

Zimowe kuligi związane były głównie z okresem karnawału. Organizowano je w ostatni weekend karnawału, zwany zapustami. Zaprzęgom sań towarzyszyła muzyka, śpiewy i zabawa przy ognisku. Wieczorami kuligi oświetlano pochodniami. Podobnie rzecz miała się na ziemiach współczesnego Podhala.

Wybierając naszą ofertę masz szanse zasmakować klimatu prawdziwego góralskiego kuligu. Do naszej pracy podchodzimy z profesjonalizmem. Dbamy o naszych podopiecznych, zapewniając im bezpieczną przestrzeń do zabawy i przeżywania emocji.

Napisz do nas...

Jak dziś powinien wyglądać
prawdziwie góralski kulig?

Czym powinien charakteryzować się prawdziwie góralski kulig? Podstawa to: konie, tradycyjne sanie i oczywiście przewodzący całością góral, który znając tutejsze zwyczaje i historię, zaciekawi turystów swoimi opowiastkami w góralskiej gwarze.

Prawdziwy góralski kulig oczywiście musi odbywać się w górach! To oczywiste, jednak kluczowe. Według nas, Podhale to miejsce idealne na kuligi. Królujące nad strzelistymi dachami domów Tatry, duża pokrywa śnieżna umożliwiająca jazdę w saniach, wzniesienia i polany, ośnieżone lasy i prawdziwa góralska watra, czyli duże ognisko z prawdziwego zdarzenia!

Tak jak dawniej, prawdziwie góralski kulig nie obędzie się bez pochodni! Do tego grzaniec, wspólne śpiewanie i biesiadowanie na zakończenie trasy. Kiełbaski i grzaniec to idealne uzupełnienie niezapomnianych przeżyć zimowego kuligu w górach.

A na koniec - gwóźdź programu, czyli góralska muzyka! To właśnie dźwięki wydostające się spod smyczka góralskich gęśli sprawiają, że kulig jest niesamowitą przygodą, wypełnioną radością i autentyczną magią, której nigdzie nie znajdziecie!

Zimowy kulig to moc wrażeń, przy minimalnym wysiłku. Sama aura zimy, śniegu i gór sprawia, że przeżyte na kuligu chwile są prawdziwą magią. Kulig to piękne wspomnienia dla dzieci, rozrywka dla dorosłych i coś czego koniecznie trzeba spróbować przebywając na Podhalu.

Profesjonalnie i z pasją, sprawdź...

 • Opinia z Google: Polecam kulig saniami z Góraleczką profesjonalna firma z tradycjami kulig z ogniskiem swojską kiełbasą grzaniec a na koniec powrót z pochodniami i miłą niespodzianką. Dziękujemy .

  20.01.2021 / Aleksandra Munik

 • Od małego przyjeżdżałam na Podhale z rodzicami, którzy zawsze zabierali mnie na zimowy kulig. Do dziś pamiętam tą atmosferę i radość ze wspólnie spędzonego czasu.

  10.02.2021 / Ania Duda

Zobacz więcej

Aktualności z okolicy

Dowiedz się więcej o naszej okolicy, o ciekawych wydarzeniach i propozycjach spędzania wolnego czasu. Bukowina Tatrzańska i Podhale mają wiele do zaoferowania. Przejdź dalej i poznaj lepiej nasz region.

Partnerzy VIP

 • Apartamenty nad Potokiem
 • Grand Tatry
 • I Love Gmina Bukowina
 • Willa Szarotka logo
 • Domki u Skowytów logo
 • Na Rerie
 • Holy Berg
 • Hotel NAT
 • Góralskie Klimaty

logo-heymedia

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności.